Чекор-по-чекор до вашата возачка дозвола

Ние нудиме обука чекор-по-чекор, кој ве води низ целиот процес на добивање на возачка дозвола за Б категорија.

Ги разложуваме барањата, процедурите за аплицирање и потребната документација, осигурувајќи се дека имате јасно разбирање за тоа што да очекувате во секоја фаза.

Услови кои треба да ги исполнувате

Наполнети 18 години

Секој поединец кој сака да помине настава за возење, мора да има наполнето минимална возраст од 18 години.

Документ за идентификација

Кандидатот мора да поседува лична карта или пасош.

Лекарско уверение

Уверение за здравствената и психофизичката способност за управување со моторни возила.

Завршено основно образование

Доказ за завршено најмалку основно образование на кандидатот за возач (фотокопија заверена на нотар).

Согласност од двајцата родители и лична карта

Ако кандидатот има наполнето 17 години и шест месеци, може со согласност од двајцата родители заверена на нотар и лична карта.

Што е вклучено во обуката?

Теоретска настава

Располагаме со модерно опременa училница, во која со помош на различни помошни средства, кандидатите полесно го совладуваат материјалот и соодветно се подготвуваат за полагање на испитот за познавање на теоретските сообраќајни правила и прописи.

Практична обука

Упатство за основните контроли на возилото, вклучувајќи управување, забрзување, сопирање и менување брзини, обука за одбранбени стратегии за возење за предвидување и одговор на потенцијалните опасности на патот.

Едукативни материјали

Целокупниот наставно-едукативен материјал и сите потребни учебници и литература за теоретскиот испит Ви се достапни во Авто Школата.

Лекарско уверение

По барање на кандидатот, посредуваме вадење на лекарско уверение и прва помош.

Имате дополнителни прашања?

Не двоумете се и разговарајте директно со претставник од авто школа АС-КОКО и добијте ги потребните информации без одложување.
Направете го првиот чекор кон стекнување возачка дозвола!
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
2023 © Авто школа АС-КОКО. Сите права задржани.